Klima Kumanda Mod Ayarı

Klima Kumanda Mod Ayarı

Sigma Klima Kumanda Kullanımı Hakkında Detaylı Bilgiler Aşağıdaki gibidir; 

 AÇMA / KAPAMA DÜĞMESİ

Kompresör, bir buhar sıkıştırma soğutma sisteminin en önemli bileşenidir. AÇMA / KAPAMA tipi kompresör eskiden popülerdi, ancak DC Inverter tipi kompresör piyasadaki en pahalı teknolojidir. AÇMA / KAPAMA kompresörü ayarlanan sıcaklığa ve ortam sıcaklığına bağlı olarak tamamen AÇIK veya tamamen KAPALI olacaktır. Genellikle, ömrünü azaltacak kompresörün AÇIK-KAPALI döngüsünü önlemek için yaklaşık 1.5 ° C ila 2.0 ° C arasında ölü bir bant vardır. Soğutma modunda, kompresör AÇILIR. odanın ortam sıcaklığı ayarlanan sıcaklıktan 0,75 ° C daha yüksek olduğunda (farklı üretici farklı bir değere sahip olacaktır). Sadece oda sıcaklığı 1.25 ° C'nin altına düştüğünde sönecektir (farklı üreticinin farklı değeri olacaktır).


MOD AYARI

Uzaktan kumanda üzerindeki mod ayar düğmesi çoğunlukla çalışma modunu ayarlamanızı sağlar. SOĞUTMA moduna, NEM ALMA moduna, ISITMA moduna OTOMATİK moduna veya FAN moduna ayarlanabilir.


SOĞUTMA MODU AYARI

Bulunduğunuz mekana girdikten sonra içerisini soğutmak istiyorsanız kullanacağınız varsayılan ayardır. Sigma Klima, uzaktan kumandanızın ayar sıcaklığına normal şartlara ulaşmak için sıcaklığı düzenleyecektir. Oda sıcaklığının 23-24 C olması enerji tasarrufu için iyi bir ayardır. 


ISITMA MODU AYARI

kışın odaızı ısıtmanız gerektiğinde en çok kullanacağınız moddur. Cihazı Çalıştırdığınızda Bu modda, evaporatör soğutucu akışkanın akışını tersine çevirmek için bir ters valf kullanarak etkili bir şekilde bir kondansatör haline gelir ve bunun tersi de geçerlidir. 27 C ° lik sıcaklık ayarı enerji tasarrufu için iyi bir ayardır.


OTOMATİK MOD AYARI

odadaki sıcaklığı algılayarak SOĞUTMA ve ISITMA arasındaki modu otomatik değiştiren moddur. Oda sıcaklığı istenilen ayardan düşükse, ISITMA modu çalışır ve belirli bir sıcaklığa yükselirse, SOĞUTMA moduna geçer.  Sigma Klima modellerinde ve üreticiye bağlı olarak, SOĞUTMA Modu OTOMATİK mod olarak ta çalışır.


NEM ALMA MODU

Bulunduğunuz odanın sıcaklığına bağlı olarak kompresörlerin her biri az bir süre (1-2 dk) çalışır COOL modunun bir değişik modelidir.  Odadaki nem uzaklaştırılır, dolayısıyla odanın nemi minimum seviye ye getirilir. Bu normalde nem alma işlevidir.


FAN MODU

Sigma Klimaların bazı modellerinde bulunur. Kumanda üzerinde bulunan Bu mod, odaya soğutma etkisi olmaz bundan dolayıdır ki bu mod fazla kullanılmaz  


Kampanyalara Göz Atmak İsterseniz TIKLAYINIZ

n11 Sayfamızdan Alış Veriş İçin TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız TIKLAYINIZ
var dimensionValue = 'SOME_DIMENSION_VALUE'; ga('set', 'dimension2', dimensionValue);